Nowa stawka rekompensaty finansowej przyznawanej za zaniechanie produkcji mleka i zrzeczenie się prawa do kwoty indywidualnej Drukuj Email
Wtorek, 01 Wrzesień 2009 12:06

Agencja Rynku Rolnego informuje, że z dniem 1 września rozpoczyna proces przyjmowania wniosków o przyznanie rekompensaty. Wnioski będzie można składać do właściwych miejscowo Oddziałów Terenowych ARR w okresie od dnia 1 do dnia 15 września br.  Ponadto Agencja Rynku Rolnego informuję, że w dniu 27 sierpnia 2009 r. w Dzienniku Ustaw Nr 137, poz. 1125 opublikowane zostało Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie stawek rekompensat stosowanych dla poszczególnych województw.

W myśl powyższego aktu prawnego, stawka rekompensaty, na podstawie której ustala się wysokość rekompensaty w stosunku do producentów mleka, ustalona została w wysokości 0,05 zł za 1 kg kwoty indywidualnej dla każdego województwa.
Jednocześnie Agencja Rynku Rolnego przypomina, że w przypadku, gdy producent w ciągu dwóch ostatnich lat otrzymał kwotę indywidualną z krajowej rezerwy kwoty krajowej, wówczas przed złożeniem wniosku o przyznanie rekompensaty musi zrzec się pisemnie praw wynikających z decyzji o przyznaniu kwoty indywidualnej z krajowej rezerwy.

Informacja opublikowana przez ARR

 

Rolnicze wieści

 • Wiosna będzie należeć do kukurydzy
  Kukurydza z powodzeniem jest uprawiana na różnych glebach, warunkiem determinującym jest dostępność wody. Miejmy nadzieję, że wiosną będą dostateczne jej ilości, bo póki co wody w górnych warstwach gleby nie brakuje, a ostatnio mieliśmy jej w nadmiarze.
 • ARiMR ogłosiła nabór na „Modernizację”
  Od 19 lutego do 20 marca 2018 r. potrwa nabór wniosków na „Modernizację gospodarstw rolnych" w obszarze "d".
 • Doradcy proszą o zainteresowanie ich pozycją zawodową
  Doradcy z ODR-ów nie doczekali się zapowiadanych zmian, poprawiających ich pozycję zawodową i finanse.
 • Prof. Grzebisz: Wapnowanie zimą ma sens
  Zimowe wapnowanie to lepszy termin od tego wczesnowiosennego. Należy jednak wykonywać ten zabieg w określonych warunkach. Nie można wapnować gleb pokrytych grubą warstwą śniegu, zmarzniętych do głębokości powyżej 30 cm czy zalanych wodą.

Gospodarka

Ankieta

Jak oceniasz funkcjonowanie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa?
 

Polecamy...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Kursy walut


Warning: file_get_contents(http://bankowynet.pl/scripts/webmaster/box.php?waluty=USD%2BEUR%2BCHF%2BGBP%2BCZK&mode=ks&wstawka_szerokosc=110&wstawka_obramowanie=1px+solid+%23e6e6e6&czcionka_typ=Arial%2C+Verdana%2C+Helvetica%2C+Tahoma&czcionka_rozmiar=12&naglowek_tlo=%23e6e6e6&naglowek_kolor=%23666666&komorka1_tlo=%23f2f2f2&komorka2_tlo=%23e6e6e6&nazwy_wyrownanie=center&komorka_kolor=%23454551&wykres=1&naglowek=1&pogrubienie=1&&strzalki=1&&przelicznik=1&site=http://info.rbprojekt.pl) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /modules/mod_bankowynet/mod_bankowynet.php on line 45

Polecane linki

Pogoda


 

Kto jest na stronie...

Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Theme, .org.uk tld hosting. Valid XHTML and CSS.