9 czerwca minął ostateczny termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za 2009 rok Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Do 8.06.2009 r. do ARiMR trafiło 1 395 056 wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich za 2009 rok. Rolnicy, którzy nie złożyli do 9 czerwca w biurach powiatowych ARiMR wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za 2009 r. bądź nie wysłali ich pocztą, (o dotrzymaniu terminu decyduje wtedy data stempla pocztowego) nie dostaną płatności za ten rok. Ostateczny termin złożenia takich wniosków minął 9 czerwca.

Wnioski o przyznanie płatności obszarowych za 2009 r. złożone po 15 maja, ale nie później niż 9 czerwca obarczone są sankcjami polegającymi na potrąceniu 1% należnych dopłat za każdy roboczy dzień spóźnienia. Nie dotyczy to rolników prowadzących gospodarstwa, w których wystąpiły nadzwyczajne okoliczności lub przypadki działania siły wyższej. Tacy rolnicy nie będą mieli obniżanych kwot płatności (naliczanych sankcji) za złożenia wniosku w dniach od 16 maja do 9 czerwca, pod warunkiem, że na piśmie poinformowali Kierownika Biura Powiatowego ARiMR o wystąpieniu nadzwyczajnych okoliczności lub wystąpieniu siły wyższej. Powinni taką informację złożyć w terminie dziesięciu dni roboczych od daty ustania tych okoliczności oraz obowiązkowo dołączyć dowody potwierdzające wystąpienie takich zdarzeń.

Do 9 czerwca rolnicy mogli również wprowadzać zmiany do wcześniej złożonych wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich. Ci, którzy wprowadzili takie zmiany do 1 czerwca br. otrzymają naliczone im płatności. Natomiast złożenie zmian do wniosków po tej dacie, ale nie później niż 9 czerwca 2009 r., wiąże się już z sankcjami finansowymi. W takim przypadku wprowadzenie zmian spowoduje zmniejszenie ( o 1% za każdy dzień roboczy spóźnienia) kwoty płatności odnoszącej się do powierzchni działek, dla których dokonano zmian lub powierzchni działek dodanych do wniosku.

Zmiany złożone do wniosku o przyznanie danej płatności, (schematu pomocowego) mogły polegać na:
- dodaniu nowych działek ewidencyjnych i rolnych do uprzednio złożonego wniosku o przyznanie tej płatności,
- dokonaniu zmian w dołączonych do wniosku dokumentach (oświadczenia, umowy, deklaracje, z wyłączeniem płatności cukrowej),
- zmianie, w tym zwiększeniu powierzchni zadeklarowanych działek rolnych.

Informacja opublikowana przez Biuro Prasowe ARiMR

 

 

Rolnicze wieści

 • Wiosna będzie należeć do kukurydzy
  Kukurydza z powodzeniem jest uprawiana na różnych glebach, warunkiem determinującym jest dostępność wody. Miejmy nadzieję, że wiosną będą dostateczne jej ilości, bo póki co wody w górnych warstwach gleby nie brakuje, a ostatnio mieliśmy jej w nadmiarze.
 • ARiMR ogłosiła nabór na „Modernizację”
  Od 19 lutego do 20 marca 2018 r. potrwa nabór wniosków na „Modernizację gospodarstw rolnych" w obszarze "d".
 • Doradcy proszą o zainteresowanie ich pozycją zawodową
  Doradcy z ODR-ów nie doczekali się zapowiadanych zmian, poprawiających ich pozycję zawodową i finanse.
 • Prof. Grzebisz: Wapnowanie zimą ma sens
  Zimowe wapnowanie to lepszy termin od tego wczesnowiosennego. Należy jednak wykonywać ten zabieg w określonych warunkach. Nie można wapnować gleb pokrytych grubą warstwą śniegu, zmarzniętych do głębokości powyżej 30 cm czy zalanych wodą.

Gospodarka

Ankieta

Jak oceniasz funkcjonowanie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa?
 

Polecamy...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Kursy walut


Warning: file_get_contents(http://bankowynet.pl/scripts/webmaster/box.php?waluty=USD%2BEUR%2BCHF%2BGBP%2BCZK&mode=ks&wstawka_szerokosc=110&wstawka_obramowanie=1px+solid+%23e6e6e6&czcionka_typ=Arial%2C+Verdana%2C+Helvetica%2C+Tahoma&czcionka_rozmiar=12&naglowek_tlo=%23e6e6e6&naglowek_kolor=%23666666&komorka1_tlo=%23f2f2f2&komorka2_tlo=%23e6e6e6&nazwy_wyrownanie=center&komorka_kolor=%23454551&wykres=1&naglowek=1&pogrubienie=1&&strzalki=1&&przelicznik=1&site=http://info.rbprojekt.pl) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /modules/mod_bankowynet/mod_bankowynet.php on line 45

Polecane linki

Pogoda


 

Kto jest na stronie...

Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Theme, .org.uk tld hosting. Valid XHTML and CSS.