Zostało uruchomione kolejne tzw. działanie delegowane, w ramach PROW 2007 – 2013 Drukuj Email
Wtorek, 29 Wrzesień 2009 17:32

Agencja Rynku Rolnego rozpoczęła od 28 września 2009 r. przyjmowanie wniosków o przyznanie pomocy na „Działania informacyjne i promocyjne” finansowanej z PROW na lata 2007-2013. Wnioski należy składać w Centrali ARR osobiście lub za pośrednictwem poczty. Informacje i wzory formularzy wniosku o przyznanie pomocy i wniosku o płatność dostępne są na stronie internetowej ARR (otwórz) oraz na stronie internetowej ARiMR w zakładce wnioski. Na wsparcie „Działań informacyjnych i promocyjnych” w całym okresie PROW 2007 – 2013 przewidziano 30 milionów euro. Wnioski będą przyjmowane przez Agencję Rynku Rolnego do następnego dnia roboczego po dniu, w którym środki finansowe przeznaczone na to działanie zostaną wyczerpane w 110%.

Działanie jest skierowana do producentów żywności wysokiej jakości. Celem działania jest:

 • zwiększenie popytu na produkty rolne i środki spożywcze objęte mechanizmami jakości żywności,

 • pogłębienie wiedzy konsumentów o zaletach produktów objętych mechanizmami jakości żywności,

 • pogłębienie wiedzy konsumentów o mechanizmach jakości żywności,

 • wspieranie grup producentów skupiających podmioty aktywnie uczestniczące w systemach jakości żywności.

Beneficjentem działania może być grupa producentów mająca dowolną formę prawną, która łączy podmioty gospodarcze aktywnie biorące udział w systemach jakości żywności. Oznacza to, że w ramach działania o pomoc mogą ubiegać się:

 • grupy producentów rolnych działające w formie organizacyjnej utworzonej zgodne z przepisami ustawy z dnia 15 września 2000 r. o grupach producentów rolnych i ich związkach oraz o zmianie innych ustaw (Dz. U. Nr 88, poz. 983 z późn. zm.),

 • osoby fizyczne (producenci rolni), które zawiązały grupę na potrzeby realizacji operacji objętej wsparciem.

W obu przypadkach grupy producentów muszą spełniać warunki określone w rozporządzeniu wykonawczym dla działania.

Realizację operacji może polegać między innymi na:

 • organizacji oraz uczestnictwie w targach,

 • realizacji kampanii promocyjnych,

 • reklamie produktów i informowanie o ich cechach i właściwościach za pośrednictwem wybranych kanałów umożliwiających dotarcie do konsumenta.

Beneficjenci działania mogą uzyskać refundację 70% kosztów kwalifikowalnych faktycznie poniesionych na realizacje operacji, podkreślić należy, że koszty kwalifikowalne nie obejmują podatku VAT.

Zasady udzielenia pomocy oraz wykaz kosztów kwalifikowalnych podlegających refundacji zawarte są w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 8 czerwca 2009 r.
w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej w ramach działania „Działania informacyjne i promocyjne” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Podstawowe akty prawne dla działania „Działania informacyjne i promocyjne”:

 • rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 8 czerwca 2009 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Działania informacyjne i promocyjne” objętego PROW na lata 2007-2013 (Dz. U. Nr 99 poz. 830),

 • ustawa z dnia 7 marca 2007 r. o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (Dz. U. Nr 64 poz. 427 z późn. zm.).

 

Informacja opublikowana przez Departament Działań Delegowanych ARiMR

 

 

Rolnicze wieści

 • Promiennik to za mało
  Porodówka to miejsce, w którym przebywają dwie grupy zwierząt o skrajnie różnych wymaganiach termicznych. Ogrzewanie w tym sektorze musi być więc skonstruowane tak, aby utrzymać właściwą temperaturę w strefie dla prosiąt i nie przegrzać przy tym loch.
 • Jak wyłączyć działkę z obwodu łowieckiego?
  Dla celów prowadzenia gospodarki łowieckiej cały obszar Polski został podzielony na obwody łowieckie. Podziału dokonano na mocy uchwał poszczególnych sejmików województwa, a właścicieli gruntów nikt o zdanie nie pytał. Obecnie jednak istnieją już możliwości skutecznego wyłączenia swojej działki z terenu...
 • Nowości w Krajowym Rejestrze: owies oraz pszenżyto jare
  Krajowy Rejestr odmian wzbogacił się o 2 odmiany owsa zwyczajnego oraz o 1 odmianę pszenżyta jarego.
 • Niemcy boją się ASF – proponują zmianę prawa
  Niemieccy hodowcy chcą prędkiej zmiany przepisów, które obecnie zakazują eksportu wieprzowiny z regionu w którym zostaną potwierdzone przypadki wystąpienia ASF dzików.

Gospodarka

Ankieta

Jak oceniasz funkcjonowanie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa?
 

Polecamy...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Kursy walut


Warning: file_get_contents(http://bankowynet.pl/scripts/webmaster/box.php?waluty=USD%2BEUR%2BCHF%2BGBP%2BCZK&mode=ks&wstawka_szerokosc=110&wstawka_obramowanie=1px+solid+%23e6e6e6&czcionka_typ=Arial%2C+Verdana%2C+Helvetica%2C+Tahoma&czcionka_rozmiar=12&naglowek_tlo=%23e6e6e6&naglowek_kolor=%23666666&komorka1_tlo=%23f2f2f2&komorka2_tlo=%23e6e6e6&nazwy_wyrownanie=center&komorka_kolor=%23454551&wykres=1&naglowek=1&pogrubienie=1&&strzalki=1&&przelicznik=1&site=http://info.rbprojekt.pl) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /modules/mod_bankowynet/mod_bankowynet.php on line 45

Polecane linki

Pogoda


 

Kto jest na stronie...

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Theme, .org.uk tld hosting. Valid XHTML and CSS.