ARiMR przyjmuje wnioski o wypłatę pomocy na zalesianie w ramach PROW 2007-2013 Drukuj Email
Poniedziałek, 29 Marzec 2010 11:32

Od rolników, którzy ubiegali się o wsparcia na "Zalesianie gruntów rolnych oraz zalesianie gruntów innych niż rolne" w ramach PROW 2007-2013,  ARiMR przyjmuje od 15 marca wnioski "kontynuacyjne" o wypłatę pomocy finansowej przysługującej w 2010 roku. W pierwszym tygodniu naboru, biura powiatowe przyjęły w skali kraju blisko 400 wniosków od rolników, którzy zalesili grunty w 2007 r., 2008 r. oraz 2009 r. i ubiegają się o przyznanie premii pielęgnacyjnych i premii zalesieniowych.  Premia zalesieniowa jest dla rolnika ekwiwalentem za dochód utracony przez wyłączenie gruntu z upraw rolnych. Za zalesione grunty inne niż rolne przysługuje tylko premia pielęgnacyjna. Zainteresowani powinni złożyć wniosek o wypłatę pomocy przysługującej im w roku 2010 r., w terminie do 17 maja br., w tym biurze powiatowym, w którym składali wniosek o przyznanie pomocy na zalesianie gruntów rolnych i innych niż rolne.

 

Wniosek kontynuacyjny o wypłatę pomocy na zalesianie może zostać złożony także po 17 maja, ale nie później niż do 11 czerwca 2010 roku. Jednak wtedy za każdy dzień spóźnienia należna rolnikowi kwota pomocy zostanie obniżona o 1%. Formularz Wniosku o wypłatę pomocy na zalesianie, jest dostępny na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz w biurach powiatowych ARiMR.

ARiMR przypomina jednocześnie, że od rolników, którzy zalesili grunty w latach 2004-2006, w ramach wdrażanego wtedy Planu Rozwoju Obszarów Wiejskich, wnioski kontynuacyjne o wypłatę płatności przysługującej w 2010 r. będą przyjmowane od 1 czerwca do 15 lipca br.

Natomiast ci rolnicy, którzy chcą po raz pierwszy skorzystać ze wsparcia na zalesianie gruntów rolnych oraz zalesianie gruntów innych niż rolne, będą mogli złożyć takie wnioski pomiędzy 1 czerwca a 2 sierpnia br.

 

Departament Komunikacji Społecznej ARiMR

 

Rolnicze wieści

 • Promiennik to za mało
  Porodówka to miejsce, w którym przebywają dwie grupy zwierząt o skrajnie różnych wymaganiach termicznych. Ogrzewanie w tym sektorze musi być więc skonstruowane tak, aby utrzymać właściwą temperaturę w strefie dla prosiąt i nie przegrzać przy tym loch.
 • Jak wyłączyć działkę z obwodu łowieckiego?
  Dla celów prowadzenia gospodarki łowieckiej cały obszar Polski został podzielony na obwody łowieckie. Podziału dokonano na mocy uchwał poszczególnych sejmików województwa, a właścicieli gruntów nikt o zdanie nie pytał. Obecnie jednak istnieją już możliwości skutecznego wyłączenia swojej działki z terenu...
 • Nowości w Krajowym Rejestrze: owies oraz pszenżyto jare
  Krajowy Rejestr odmian wzbogacił się o 2 odmiany owsa zwyczajnego oraz o 1 odmianę pszenżyta jarego.
 • Niemcy boją się ASF – proponują zmianę prawa
  Niemieccy hodowcy chcą prędkiej zmiany przepisów, które obecnie zakazują eksportu wieprzowiny z regionu w którym zostaną potwierdzone przypadki wystąpienia ASF dzików.

Gospodarka

Ankieta

Jak oceniasz funkcjonowanie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa?
 

Polecamy...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Kursy walut


Warning: file_get_contents(http://bankowynet.pl/scripts/webmaster/box.php?waluty=USD%2BEUR%2BCHF%2BGBP%2BCZK&mode=ks&wstawka_szerokosc=110&wstawka_obramowanie=1px+solid+%23e6e6e6&czcionka_typ=Arial%2C+Verdana%2C+Helvetica%2C+Tahoma&czcionka_rozmiar=12&naglowek_tlo=%23e6e6e6&naglowek_kolor=%23666666&komorka1_tlo=%23f2f2f2&komorka2_tlo=%23e6e6e6&nazwy_wyrownanie=center&komorka_kolor=%23454551&wykres=1&naglowek=1&pogrubienie=1&&strzalki=1&&przelicznik=1&site=http://info.rbprojekt.pl) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /modules/mod_bankowynet/mod_bankowynet.php on line 45

Polecane linki

Pogoda


 

Kto jest na stronie...

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Theme, .org.uk tld hosting. Valid XHTML and CSS.