Zbliżają się kolejne nabory wniosków o wsparcie z PROW 2007-2013 Drukuj Email
Czwartek, 18 Marzec 2010 07:45

W 2010 roku ARiMR przeprowadzi kolejne nabory wniosków o udzielenie pomocy finansowej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 ? 2013. Z przeszło 17 miliardów znajdujących się w budżecie tego Programu połowa jest już "zagospodarowana". Zarządza nim Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi a pieniądze są przeznaczone przede wszystkim na budowę nowoczesnego, konkurencyjnego sektora rolno-spożywczego i leśnictwa, prowadzenie działalności rolniczej w zgodzie z wymogami ochrony środowiska naturalnego, na rozwój kultury i zachowanie tradycji na wsi oraz działania na rzecz podniesienia jakości życia mieszkańców wsi i ich aktywizację gospodarczą. Obsługą wniosków beneficjentów o pomoc finansową z Programu, zajmuje się głównie ARiMR, ale także Samorządy Województw, Agencja Rynku Rolnego oraz Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa - FAPA. Program obejmuje 22 tzw. działania pomocowe i w tym roku będzie można złożyć wnioski o przyznanie wsparcia z prawie wszystkich.

W pierwszej kolejności, prawdopodobnie w II kwartale br, będą przyjmowane wnioski o wsparcie finansowe dla rolników prowadzących dodatkową działalność gospodarczą oraz o dofinansowanie tworzenia nowych miejsc pracy w "mikroprzedsiębiorstwach" działających na terenach wiejskich, później na "Renty strukturalne" i premie dla "Młodych rolników". W drugiej połowie roku będzie można ubiegać się o pieniądze na "Modernizację gospodarstw" i dofinansowanie inwestycji w firmach zajmujących się przetwórstwem. Nadal trwa przyjmowanie wniosków o wsparcie "uczestnictwa rolników w systemach jakości żywności", "działań informacyjno-promocyjnych" oraz grup producenckich. Kolejne "działania" z PROW 2007-2013 uruchamiają też samorządy wojewódzkie, którym powierzono wdrażanie części Programu. O pomoc w wypełnieniu wniosków można się zwrócić do ośrodków doradztwa rolniczego oraz do izb rolniczych. 

Informacje o terminach rozpoczęcia kolejnych naborów wniosków i dostępnych formach wsparcia podawane będą na stronie internetowej ARiMR: www.arimr.gov.pl, w oddziałach regionalnych i biurach powiatowych ARiMR. Można też skorzystać z bezpłatnej infolinii: 0 800 380 084 - czynnej przez 7 dni w tygodniu w godz. 7 - 21. O pomoc w przygotowaniu dokumentacji można się zwrócić do ośrodków doradztwa rolniczego oraz do izb rolniczych.

 

Informacja ARiMR

 

 

Rolnicze wieści

 • Promiennik to za mało
  Porodówka to miejsce, w którym przebywają dwie grupy zwierząt o skrajnie różnych wymaganiach termicznych. Ogrzewanie w tym sektorze musi być więc skonstruowane tak, aby utrzymać właściwą temperaturę w strefie dla prosiąt i nie przegrzać przy tym loch.
 • Jak wyłączyć działkę z obwodu łowieckiego?
  Dla celów prowadzenia gospodarki łowieckiej cały obszar Polski został podzielony na obwody łowieckie. Podziału dokonano na mocy uchwał poszczególnych sejmików województwa, a właścicieli gruntów nikt o zdanie nie pytał. Obecnie jednak istnieją już możliwości skutecznego wyłączenia swojej działki z terenu...
 • Nowości w Krajowym Rejestrze: owies oraz pszenżyto jare
  Krajowy Rejestr odmian wzbogacił się o 2 odmiany owsa zwyczajnego oraz o 1 odmianę pszenżyta jarego.
 • Niemcy boją się ASF – proponują zmianę prawa
  Niemieccy hodowcy chcą prędkiej zmiany przepisów, które obecnie zakazują eksportu wieprzowiny z regionu w którym zostaną potwierdzone przypadki wystąpienia ASF dzików.

Gospodarka

Ankieta

Jak oceniasz funkcjonowanie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa?
 

Polecamy...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Kursy walut


Warning: file_get_contents(http://bankowynet.pl/scripts/webmaster/box.php?waluty=USD%2BEUR%2BCHF%2BGBP%2BCZK&mode=ks&wstawka_szerokosc=110&wstawka_obramowanie=1px+solid+%23e6e6e6&czcionka_typ=Arial%2C+Verdana%2C+Helvetica%2C+Tahoma&czcionka_rozmiar=12&naglowek_tlo=%23e6e6e6&naglowek_kolor=%23666666&komorka1_tlo=%23f2f2f2&komorka2_tlo=%23e6e6e6&nazwy_wyrownanie=center&komorka_kolor=%23454551&wykres=1&naglowek=1&pogrubienie=1&&strzalki=1&&przelicznik=1&site=http://info.rbprojekt.pl) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /modules/mod_bankowynet/mod_bankowynet.php on line 45

Polecane linki

Pogoda


 

Kto jest na stronie...

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Theme, .org.uk tld hosting. Valid XHTML and CSS.