Zmiany w PROW 2007 – 2013. Będą pieniądze na nowe „Renty strukturalne” oraz kontynuację wsparcia gospodarstw niskotowarowych Drukuj Email
Piątek, 27 Listopad 2009 12:37

Komitet Doradczy Komisji Europejskiej ds. Rozwoju Obszarów Wiejskich, który obradował w Brukseli 23 i 24 listopada br. pozytywnie zaopiniował wniosek Polski o zwiększenie puli środków na „Renty strukturalne” o 362 mln euro oraz „Wspieranie gospodarstw niskotowarowych” o 150 mln euro. Pieniądze na ten cel zostaną przesunięte z innych działań finansowanych w ramach PROW 2007 – 2013, tak więc łączny budżet Programu wynoszący 17,2 mld euro nie ulegnie zmianie.

Dzięki zwiększeniu puli środków na „Renty strukturalne” możliwe będzie sfinansowanie zobowiązań zaciągniętych na to działanie w latach 2004 – 2006, a także uruchomienie nowego naboru na wniosków.

Pozytywna opinia Komitetu Doradczego ds. Rozwoju Obszarów Wiejskich stwarza podstawy do zaakceptowania przez Komisję Europejską zmian w PROW na lata 2007 – 2013. Decyzja Komisji Europejskiej w tej sprawie może zapaść jeszcze do końca tego roku. To z kolei stworzy podstawy do zakończenia toczących się obecnie prac legislacyjnych nad nowelizacją rozporządzeń Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie „Rent strukturalnych” i „Wspierania gospodarstw niskotowarowych”.

W ten sposób sukcesem zakończone zostaną starania Ministra Rolnictwa, Marka Sawickiego, który od dawna zabiegała o przesunięcie  środków finansowych na te dwa działania.

Informacja Departamentu Komunikacji Społecznej

 

 

Rolnicze wieści

 • Polska w czołówce pod względem rolniczek
  Mamy powody do zadowolenia. Polska znalazła się w pierwszej trójce Państw Unii Europejskiej z największym odsetkiem kobiet pracujących w rolnictwie.
 • Doradca z ODR wypełni e-wniosek odpłatnie
  Rolnicy zapłacą za przygotowanie e-wniosku przez doradcę w ODR-ach. Ile? To ustali ODR, a zatwierdzi MRiRW. O cenie usługi dowiedzą się w siedzibie, a nie ze strony internetowej ODR.
 • Niemcy: Pasterze żądają płatności do owiec i kóz
  Niemieckie federalne stowarzyszenie zawodowych pasterzy (BVBS) poparło wprowadzenie premii do wypasu owiec i kóz od 2019 roku. W innym przypadku nie widzi szans na przetrwanie w branży.
 • Branża winiarska z nadzieją wita rok 2018
  Nowy Rok napawa nadzieją, skłania do snucia planów i wytyczania celów. W branży winiarskiej ogromne nadzieje pokładane są w pracach niedawno powołanego Zespołu ds. Rozwoju Sektora Winiarskiego w Polsce oraz obietnicy premiera Mateusza Morawieckiego odnośnie likwidacji podatku akcyzowego na cydr....

Gospodarka

Ankieta

Jak oceniasz funkcjonowanie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa?
 

Polecamy...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Kursy walut


Warning: file_get_contents(http://bankowynet.pl/scripts/webmaster/box.php?waluty=USD%2BEUR%2BCHF%2BGBP%2BCZK&mode=ks&wstawka_szerokosc=110&wstawka_obramowanie=1px+solid+%23e6e6e6&czcionka_typ=Arial%2C+Verdana%2C+Helvetica%2C+Tahoma&czcionka_rozmiar=12&naglowek_tlo=%23e6e6e6&naglowek_kolor=%23666666&komorka1_tlo=%23f2f2f2&komorka2_tlo=%23e6e6e6&nazwy_wyrownanie=center&komorka_kolor=%23454551&wykres=1&naglowek=1&pogrubienie=1&&strzalki=1&&przelicznik=1&site=http://info.rbprojekt.pl) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /modules/mod_bankowynet/mod_bankowynet.php on line 45

Polecane linki

Pogoda


 

Kto jest na stronie...

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Theme, .org.uk tld hosting. Valid XHTML and CSS.